was successfully added to your cart.

1. SENS

1.   Twoja strona  to sprzedawca Twojego produktu, usługi lub idei. Musisz wierzyć w jej głęboki sens.

To znaczy,  że albo masz coś nowego i ekscytujące i chcesz zbadać czy to działa. Palisz się, niecierpliwisz i myślisz o tym co będzie dalej.
Albo jest to coś co  jest znane i wiesz że to działa.

Taka historia – trochę kontrowersyjna: Marzena jest lekarką, jednak z biegiem lat, coraz bardziej ten zawód stawał się mało atrakcyjny. Odkryła, że to co proponuje nie zawsze działa, a jeśli działa  – przynosi skutki uboczne. To sprawiło, że  miała typowe objawy wypalenia zawodowego. Nie chciało się jej nawet wstać rano i pójść do pracy. Pojawił się jednak pewien przełom. Spotkała osobę z naturoterapii i medycyny wschodniej. Ta osoba zainspirowała ją suplementacją i zdrowym żywieniem. Marzena stworzyła nową usługę zainspirowaną tą wiedzą, ale opowiedzianą w sposób jaki zwykły pacjent jest przyjąć. Teraz jest nie tylko lekarką, ale jednocześnie promotorką zdrowego żywienia.

2. GÓRA KLIENTÓW

Nie można pracować jeśli masz klientów od czasu do czasu. Musi się Ci robota palić w rękach. W śród moich klientów jest sporo projektantów. Jeśli ktoś też ma taki układ w którym klienci do niego trafiają z poleceń – możesz mieć przez to nieprzyjemne przerwy i nagły niekontrolowany przypływ zleceń.

3. WYJDŹ DO LUDZI.

Jeśli jesteś wynalazcą, artystą, kreatorem. oprócz tego, że Tworzysz, koniecznie pokaż ludziom to co robisz. Jest to niezbędne aby Twoje żagle nabrały wiatru. Kiedy jest ten moment. Wtedy kiedy już coś masz i każdy może sobie przetestować albo zobaczyć że to działa. Historia Piotra – który jest przedsiębiorcą o dużej energii i kreatywnym podejściu: Piotr sprzedaje ciuszki dla dzieci, stworzył stronę – jednak pieścił ją w nieskończoność(zob. spinka czy luz – kiedy uruchomić stronę). Otóż to jest przyjemne, jednak jak się domyślasz – ten punkt kulminacyjny – sprawia, że poczujesz się spełniony.  I Piotrek – zyskał energie i dodatkową motywacje – kiedy pokazał swój projekt najbliższym. Okazało się, że wsród nich była osoba która rozwiązała palące problemy związane z obsługą sklepu.

4. KASA.

Kasa zawsze motywuje – niezależenie czy jesteś osobą, którą kręcą gadżety czy idee. Dlatego Twoja praca musi przynosić dochód.
Jest kilka z tym związanych demotywatorów: Co zarobisz to musisz wydać.  Nie mam wogóle kasy – i już mam dosyć. Mam duży obrót, ale mało zostaje.

Potrzebujesz wiedzieć o kilku rzeczach:

Bardzo ważne, żeby efekty, czyli kasa pojawiły się od razu po skończonej pracy.
Bardzo ważne, żeby zawsze sobie płacić na początku. Choćby 10 gr. Na trudno dostępne konto – bez karty.

5. SPOSÓB PRACY

Autor Książki „Poza schemtem” Malcolm Gladwell – genialny odkrywca i analityk społecznego życia – na podstawie obserwacji całych pokoleń – określił teaki schemat który powinien charakteryzować satysfakcjonującą ciekawą pracę.
piszę on tak:
„Związek między wysiłkiem i nagrodą + złożoność pracy + samodzielność są zdaniem większości ludzi, trzema wyróżnikami pracy przynoszącej zadowolenie”.

Dobra w gratisie wrzucam Ci 6 czynnik. który daje dodatkowego kopa.

6. POZNAJ SIEBIE

Wydaje się, że ilu ludzi tyle osobowości. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że już w starożytności mądrzy ludzie znaleźli pewne wzorce. Zyjemy w pięknych czasam gdzie ta wiedza jest dostępna i umożliwia lepsze poznanie siebie. Testy osobowości, profilowe  – jestem i byłem wielkim fanem takich testów. Skorzystałem z większości, które są na rynku.

Te które mnie najbardziej zainspirowały,

1. Dynamika Bogactwa (wealth Dynamic) – dzięki niemu znajdziesz najbardziej dochodowy sposób Twojego działania. Tak! Każdy ma to coś szczególnego – w czym jest najbardziej efektywny.  Łatwość wprowadzenia w życie 5 – łatwość zrozumienia 5.
2. Facet5 – bardzo dokładny test który pozwoli Ci w niezwykle precyzyjny sposób określić Twoje miejsce w firmie i Twój styl pracy.    Łatwość wprowadzenia w życie 5 – łatwość zrozumienia 4.
3. Struktogram – bardzo prosty test – ale bardzo precyzyjnie pozwala określić Twój sposób myślenia.   Łatwość wprowadzenia w życie 5 – łatwość zrozumienia 5.
4. Enneagram – darmowy test – który pokazuje Twoją emocjonalność – palący ukryty problem ale i rozwiązanie (rozwiązanie jest tylko w książkach dot. enneagromu).  Eneagram jest bardzo inspirujący.   Łatwość wprowadzenia w życie 3 – łatwość zrozumienia 1.