was successfully added to your cart.

STRONA_internetowa_strony_zespołu_muzycznego

Strona internetowa zespołu muzycznego

Miałem okazje podziałać ostatnio w branży muzycznej – jeśli chodzi o projekty graficzne. To co widzisz po prawej stronie to kompilacja mojego researchu tej branży.

Określ bardzo dokładnie cel strony internetowej

W zależności jakie zespół określi cele, strona będzie miała zupełnie inny układ. Prawdopodobnie jednak znajdą się w niej takie moduły jak:

1. bezpłatne próbki utworów – najlepsze rozwiązanie to tzw. AutoPlay – czyli odbiorca wchodząc na stronę widzi od razu teledysk. W tym przypadku widać to już na pierwszej stronie. Na kolejnej mogą znaleźć przykłady kolejnych albumów lub utworów.

2. Prezentacja najnowszej płyty(produktu) z miejscami zakupu i informacją o dodatkowych możliwościach różnego rodzaju płyt.
3. Harmonogram trasy koncertowa z możliwością zamówienia biletów. Można dodać do tego jakieś konkursy – zaoferować bezpłatne bilety.

4.  Możliwość udostępniania facebook/tweeter/youtube – szczególnie na pierwszym ekranie.
5.  Sklep – z koszulkami gadżetami i innymi tematami.
6.  Newsy – najnowsze informacje z tras, nagrody, konkursy, zdjęcia z zespołu.
7.  Galeria zdjęć

Układ po prawej jest pomniejszony połowę – i funcjonuje tak, że jeden moduł rozmieszczony jest na jeden ekran. Całość mieści się na jednym ekranie – przeglądanie odbywa się trochę tak jak na Facebooku. Z tym, że z racji tego że jeden ekran=jeden temat – staramy się aby odbiorca był skupiony na treści.

To wszystko. Mam nadzieje, że Cię zainspirowałem tym układem. Forma graficzna już zależy od charakteru bandu. Jeśli chciałbyś abym zaprojektował dla Ciebie stronę internetową, zapraszam do kontaktu.

 

pozdrawiam
Jacek Wiktor

 

zdjecie:

Guitar – Steve from Nanobot

Join the discussion 2 komentarze