was successfully added to your cart.

Tyle się zmieniło w ciągu tych kilku dni. Nieprzewidziane zwroty akcji z jakimi musi się zmierzyć Asiatica, zrobiły na mnie spore wrażenie. Trzeba mieć nie lada determinacje, aby ominąć wszystkie przeszkody, łącznie z flaczałym pośrednikiem, by dopiąć swego. Takie jest serce podróżnika! Trzymam za Was kciuki!

Ale tak naprawdę chciałem o tym:

Opowiem Ci  historię. Wzruszającą.
Miałeś taką sytuacje kiedy ludzie zupełnie nieznani bezinteresowanie Ci pomagają? Podczas podróży dzieje się to cały czas. jesteśmy zdani na innych. Nie mamy czasu zaprzyjaźnić się, pytając o drogę, czy nocleg, jedzenie – ludzie pomagają, mimo że wiedzą, że być może nie będzie możliwość na odżięczenie się.

Piszę o tym, ponieważ Asiatica miała jedną wolną torbę, więc  zaapelowała o maskotki dla nepalskich dzieci.
Zgłosił się pewien ojciec z małej miejscowości w Wojkowicach  i podarował wór takich maskotek. Co ciekawe, urząd w Wojkowicach też zaaoferował swoją pomoc. Dlaczego Wojkowiece? To nie jest przypadek – przeczytacie o tym tutaj: Wakacje w mieście w Wojkowicach. I reszty nie trzeba dopowiadać.

Ludzka solidarność 

Życie ciągle pisze takie historie. Pomoc przychodzi z różnych stron. Dając coś innym czy ciesząc się, że my sami jesteśmy obdarzani, budzi się w nas i  w innych  poczucie solidarności. Jak bardzo jest to ważne, kiedy tej solidarności i zaufania  brakuje, przykładów nie trzeba szukać daleko..

Dlatego zapraszam na 2 wydarzenia:

1. Zapraszam wszystkich na stronę Asiatica.pl i zapisania się newsletter, aby poznać najnowsze relacje z podróży!
2. Ale także na konferencje TedX Woman Katowice – o czym możesz przeczytać tutaj – KLIK: